• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret158387
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
Site Menüsü

Tarihi Kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli turizm potansiyeline sahip olan İlçemiz, 1993 yılında Turizm Bakanlığınca Termal Turizm Merkezi kapsamına alınmıştır. Her yıl Yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlamaktayız. Özellikle yaz sezonunda

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ‘nden 182 Bin Liraya satın alınan 2014 Model tam donanımlı Çöp Kamyonu Çermik Belediyesine hibe edildi.

www.diyarbakirsoz.com/ekonomi-cermik

Çermik Belediye Başkanlığının talebi üzerine İlçe Belediyesine tahsis edilen Ford Cargo-1826 Model Çöp Kamyonu, 13+1,5 m³  kapasiteli hidrolik sıkıştırmalı özelliğe sahiptir.

Çermik Belediye Başkanı Mehmet AKDAĞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İlçe Belediyesine hibe edilen Çöp Kamyonunun, İlçenin temizlik hizmetlerinde önemli bir açığı kapatacağını belirterek şöyle konuştu;

“Tarihi Kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli turizm potansiyeline sahip olan İlçemiz, 1993 yılında Turizm Bakanlığınca Termal Turizm Merkezi kapsamına alınmıştır. Her yıl Yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlamaktayız. Özellikle yaz sezonunda artan ziyaretçilerimiz ile merkez nüfusumuz neredeyse ikiye katlanmaktadır. Bu da, temizlik sorunumuzu had safhaya ulaştırmaktadır. Şimdiye kadar 5 adet çöp traktörü, 1 adet çöp kamyonu ve 1 adet çöp süpürme makinesi ile temizlik hizmetlerimizi yürütmeye çalışıyorduk. Bu nedenle temizlik konusunda hayli sıkıntıya düşüyorduk. Bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan tam donanımlı büyük boy bir çöp kamyonu talebinde bulunduk. Bakanlığımız talebimize olumlu yanıt vererek, DMO’ den 182 Bin Liraya satın aldığı Büyük Çöp Kamyonunu Belediyemize hibe etti. Çevre Bakanlığımıza bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. 2004 yerel seçimlerinden beri 3. Dönemdir halkımın teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevime devam ediyorum. Halkımızın ve ziyaretçilerimizin memnuniyeti için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz. İnşallah, daha temiz ve daha yaşanılır bir Çermik için çabalarımız artarak devam edecektir” dedi.

                                                                                                                                                 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1311 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56203.5762
Euro3.98313.9991
Saat