• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret158387
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
Site Menüsü

Çermik Belediye Başkanı Mehmet AKDAĞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İlçe Belediyesine hibe edilen Arozöz Kamyonunun, İlçenin su ve sulama hizmetlerinde önemli bir açığı kapatacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu; “Tarihi Kaplıcaları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ‘nden 200 Bin Liraya satın alınan 2014 Model 13 ton su kapasiteli Arozöz Kamyonu Çermik Belediyesine hibe edildi.
 
        Çermik Belediye Başkanlığının talebi üzerine İlçe Belediyesine tahsis edilen Ford Cargo-2526 tip, 2014 Model Arozöz Aracı, 13.000 m³  su kapasiteli özelliğe sahiptir.

        Çermik Belediye Başkanı Mehmet AKDAĞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İlçe Belediyesine hibe edilen Arozöz Kamyonunun, İlçenin su ve sulama hizmetlerinde önemli bir açığı kapatacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu; “Tarihi Kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli turizm potansiyeline sahip olan İlçemiz için elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmeye çalışıyoruz. Her yıl Yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlamaktayız.   Özellikle yaz sezonunda artan ziyaretçilerimiz ile merkez nüfusumuz neredeyse ikiye katlanmaktadır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında cadde ve sokaklarımızı serinletme veya yıkama işlerinde sıkıntı yaşamaktaydık. Zira geçen yıl 283.000 Liraya satın aldığımız 2013 Model tam donanımlı İtfaiye aracımızı Büyükşehir yasası kapsamında Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir İtfaiye Müdürlüğüne devrettik. Bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan çok amaçlı büyük yeni bir Arozöz kamyonu talebinde bulunduk. Bakanlığımız talebimize olumlu yanıt vererek, DMO’ den 200 Bin Liraya satın aldığı Arozöz Kamyonunu Belediyemize hibe etti. Bu konuda Çevre Bakanlığımıza ve tahsis sürecinde emeği geçen tüm yetkililere bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.   2004 yerel seçimlerinden beri 3. Dönemdir halkımın teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevime devam ediyorum. Halkımızın ve ziyaretçilerimizin memnuniyeti için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz. İnşallah, daha temiz ve daha yaşanılır bir Çermik için çabalarımız artarak devam edecektir. Arozözümüz Çermik İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.                                                                                                                                                                                                                                         
                                                                                                                                   
 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1592 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56203.5762
Euro3.98313.9991
Saat