• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret158387
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
Site Menüsü

Belediye Başkanı makam odasında yapılan imza törenine; Başkan Mehmet Akdağ, Diyarbakır Tüm Bel-Sen Eş Başkanı A. Muhsin Uyanık, Eş Başkan Gülay Tekin Kuzu, örgütleme ve Hukuk Sekreteri Remzi Aydın ile Belediye memur çalışanları katıldı.

Çermik Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında memur çalışanlarına yönelik toplu iş sözleşmesi imzalandı. 


Belediye Başkanı makam odasında yapılan imza törenine; Başkan Mehmet Akdağ, Diyarbakır Tüm Bel-Sen Eş Başkanı A. Muhsin Uyanık, Eş Başkan Gülay Tekin Kuzu, örgütleme ve Hukuk Sekreteri Remzi Aydın ile Belediye memur çalışanları katıldı.

Çermik Belediyesi memur çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarına yönelik iyileştirmelerin yapılması hususunda yapılan sözleşme, 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iki yıl süreli olacaktır.

Taraflarca kısa sürede anlaşmaya varılarak imza altına alınan toplu iş sözleşmesi töreninde Diyarbakır Tüm Bel-Sen Eş Başkanı A. Muhsin Uyanık şu açıklamalarda bulundu; “Sendikamıza Üye olan Çermik Belediyesi memur çalışanlarımızın ekonomik, sosyal ve özlük haklarına yönelik hazırladığımız sözleşme ile 2 yıl süreli bir iyileştirme öngördük. Bu sözleşmemizde kadın çalışanlara bir ayrıcalık daha yaparak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, kadın çalışanların izinli sayılmalarını güvence altına aldık. Ayrıca 21 Mart Nevruz ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günlerine yer verdik. Çalışanların ölüm, doğum ve evlenme durumlarında ek bir ücret verilmesi de sözleşmemizde yer almaktadır” dedi.

Çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ da Toplu İş sözleşmesinde bir konuşma yaparak şöyle dedi; “Hiçbir çalışanımızın mağdur olmasını istemem. Vatandaşlarımızın teveccühü ile 2004 yerel seçimlerinden bu yana 3’cü dönemdir belediye başkanlığı yapmaktayım. Bu güne kadar memur olsun, işçi olsun tüm emekçi kardeşlerime elimden gelen her türlü yardımı yapmaktan çekinmedim. Fakat bunları yaparken bütçemizi de zorlamamamız gerekmektedir. Bilindiği üzere Büyükşehir yasası ile hizmet alanımız mülki sınırlarımıza kadar genişledi. 19 bin civarında olan nüfusumuz 51 bine yaklaştı. Bu yüzden yükümüz ağırlaştı. Tüm sınırlı imkânlarımıza rağmen bu sözleşme ile memur çalışanlarımızın bir nebze de olsa sosyal ve ekonomik durumlarına katkı sunmak için, Diyarbakır Tüm Bel-Sen ‘in hazırlamış olduğu toplu iş sözleşmesini gönül rahatlığı ile imzaladım. Tüm memur çalışanlarımıza hayırlı olsun.”     

Çermik Belediyesi adına Mehmet Akdağ ile Tüm Bel-Sen adına Diyarbakır Şube Eş Başkanları A. Muhsin Uyanık ve Eş Başkan Gülay Tekin Kuzu tarafından imzalan toplu iş sözleşmesinde tarafların şu yükümlülükleri yer almaktadır:

Çermik Belediyesi ile Diyarbakır Tüm Bel-Sen Şubesi arasında imzalanan sözleşme ile Sendika Üyesi Belediye çalışanlarına, Belediye tarafından her ayın 15. günü brüt 753 Tl ödenecek. Çalışanların evlilik ve doğum durumlarında net 1000 Tl yardım yapılacak. Çalışanların görev başında ölümü halinde 5.000 Tl., görev dışında ölümü ile anne, baba, eş ve çocukların ölümü halinde 1000 Tl yardım yapılacak. Ayrıca tüm çalışanlar 21 Mart Nevruz gününde izinli sayılacak. Çalışan kadınlar ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır günü izinli sayılacaklardır.

Diyarbakır Tüm Bel-Sen Şubesi ile Çermik Belediyesi arasında imzalanan Toplu İş sözleşmesi memur çalışanların iş sağlığı, çalışanların eğitimi, belediye organlarına katılım sağlanması gibi birçok yükümlülükler getirmektedir. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1175 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56203.5762
Euro3.98313.9991
Saat