• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret158387
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
Site Menüsü

ÇERMİK BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI KURDU Çermik Belediye Başkanlığı tarafından kurulan İftar çadırı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. İftar çadırının kurulduğu ilk gün, pilav, kavurma, çorba ve tatlı ikram edildi.

      ÇERMİK BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI KURDU

     Çermik Belediye Başkanlığı tarafından kurulan İftar çadırı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. İftar çadırının kurulduğu ilk gün,  pilav, kavurma, çorba ve tatlı ikram edildi. Birçok vatandaşın yansıra çadırda, Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, Kaymakam Remzi Demir, Bölük Komutanı Yzb. Alper Soner Serin, Emniyet Amiri Mehmet Emin Şahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı ve birçok daire amiri ile çok sayıda vatandaş icabet etti. 

      Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, bu tür organizasyonların kaynaşma ve paylama kültürümüzü daha da geliştirdiğini ifade ederek şöyle konuştu; “Önceki yıllarda da bu tür faaliyetlerimiz oldu. Ancak halkımız tarafından yeterli ilgi gösterilmeyince geçen yıl iftar çadırı açmadık. Vatandaşlarımız iftar çadırı geleneğine henüz tam olarak alışmış değil. Bazı vatandaşlarımız utanarak gelmekte bazıları ise hiç gelmemektedir. Sanki bu çadır sadece yoksullara kurulmuştur. Oysa İftar Çadırı geleneğinin amacı, zengini ile fakiri ile amiri ile memuru ile beraber ayni sofraya oturarak kaynaşma ve paylaşma kültürümüzü pekiştirmektir. İnşallah bu Ramazan halkımız bizi yalnız bırakmaz. Hep beraber iftar ederiz. Bütün vatandaşlarımızı gönül rahatlığı ile İftar Çadırımıza bekliyorum” dedi.

      Akşam ezanının okunması ile İftar çadırına gelen vatandaşlar hep birlikte orucunu açtı. Yemekten sonra İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı Yemek Duası okudu. Çermik Belediyesi İftar Çadırının Ramazan boyunca hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.

    

09.06.2016

Hamdullah IŞIKPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   227 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56203.5762
Euro3.98313.9991
Saat