• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret158387
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
Site Menüsü

Bu Ramazanda Çermik Belediyesi önemli bir projeye imza attı. Belediye Hizmet Binası önünde açılan çadıra, her hafta önemli bir ya da iki akademisyen veya yazar gelerek “iftar sohbetleri “ adı ile ramazanın ruhuna uygun konferanslar verdiler.

ÇERMİK BELEDİYESİ İFTAR SOHBETLERİ  VERİMLİ OLDU

Bu Ramazanda Çermik Belediyesi önemli bir projeye imza attı. Belediye Hizmet Binası önünde açılan çadıra, her hafta önemli bir ya da iki akademisyen veya yazar gelerek “iftar sohbetleri “ adı ile ramazanın ruhuna uygun konferanslar verdiler.

Çermik Belediyesi ile kardeş olan Kahramanmaraş Belediyesinin katkıları ile her hafta Çermik’e gelen Hocalar İlçede ağırladıktan sonra İftar Çadırında toplanan vatandaşlarla buluştular.

“İftar Sohbetleri” projesinin son konukları İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut ile Emekli Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil oldu. Birer gün ara ile İlçeye gelen Yazarlar, iftardan sonra vatandaşlara konferanslar verdiler.  İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut,  Kur’anı anlamak için yaşamak gerektiğini ifade ederek, Türkiye’nin yüzde doksan beşinin Müslüman olduğunu ancak namaz kılanların oranının yüzde otuzu geçmediğini söyledi.  Emekli Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil de, ‘Ramazan Medeniyeti’ konulu konferansında, İslam Medeniyetinin hem askeri, hem idari, hem ekonomik, hem ahlaki ve hem de medeni yönden insanlık için model olduğunu söyledi. Her iki yazar iftardan sonra Hanbaşı Cami cemaatine vaiz verdiler.

Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, bu tür organizasyonların birlik, bütünlük ve kaynaşma açısından çok önemli olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu; “Öncelikle İftar Sohbetleri projemize destek veren kardeş belediyemiz olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca bu proje kapsamında İlçemize teşrif eden tüm Hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu mealde ramazan başından itibaren her hafta İlçemize gelerek bizleri onurlandıran ve bilgilendiren Kahramanmaraş Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Şevki Karabekiroğlu’na, Eğitimci Yazar Sayın Vehbi Vakkasoğlu’na, İlahiyatçı Yazar Sayın Ahmet Bulut’a ve Emekli Müftü Sayın Ali Maraşlıgil Hocalarımıza  ayrı ayrı şükran ve minnet borçluyuz. Hepsinden Allah Razı Olsun. İnşallah bundan sonraki Ramazanlarda da Allah nasip ederse İftar Sohbetleri projemizi devam ettirmek istiyoruz” dedi.  Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   251 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56203.5762
Euro3.98313.9991
Saat