• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret158387
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
Site Menüsü

Vali Hüseyin Aksoy Çermik ve Çüngüş ilçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Çüngüş ziyaretinden sonra Çermik’i ziyaret eden Vali Aksoy, önce Çermik Kaymakamı Remzi Demir’i ziyaret ederek Çermik İlçesi hakkında brifing aldı. Daha sonra Çermik

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Çermik’teydi            “Çermik İlçemiz tarihiyle, sosyal ve kültürel yapısı ile ve ekonomisi ile önemli bir potansiyele sahiptir.  Çermik İlçemizin tarihi Diyarbakır’dan daha öncedir. Son yıllarda Çermik’te keşfedilen kaya altı sığınağındaki insan ve hayvan figürlerinden elde edilen bulgularla,  Çermik’in yaklaşık 10.000 yıldan beridir yaşam ve yerleşim alanı olduğu tespit edilmiştir. Çermik kozmopolit bir yapıya sahiptir. Özellikle çevre il ve ilçelerden birçok göç almıştır. Dolayısıyla birçok kültürü barındırmaktadır.  Yılda 200.000 civarında ziyaretçiyi ağırlayan Çermik Kaplıcaları, hem şifa dağıtmaktadır, hem de ilçe ekonomisine de önemli katkı sunmaktadır” dedi.

Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalara da değinen Başkan Akdağ sözlerine şöyle devam etti; “Belediye Başkanlığına seçildiğim 2004 yılında, İlçemizin alt yapı ve üst yapı konusunda çok önemli sorunları vardı. İlk önce parke imalat atölyemizi kurduk. Kanalizasyon sistemimizi tamamladık. İlçemizin en büyük sorunun olan su problemini çözdük. Bir çok araç ve ekipman aldık. Allah’a şükür İlçe merkezinde fazla bir sıkıntımız kalmadı ancak  belediyemize  bağlanan 77 Mahallemiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

   

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   114 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56203.5762
Euro3.98313.9991
Saat