• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret153350
Üyelik Girişi
İHALE İLANLARI
Videolar
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
BASINDA BELEDİYEMİZ
Takvim
Site Menüsü
STRATEJİK PLAN
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Diyarbakır’ın Çermik ilçesi için 2017 yılının yatırım yılı olacağını ileri süren Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, DİSKİ tarafından Çermik’teki altyapı çalışmaları için 15 milyon TL’lik kaynak ayrıldığını söyle

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Çermik’teki eski olan alt yapının yeniden yapılması için büyükşehir nezdinde girişimlerde bulunduklarını belirterek, bu girişimler sonucunda DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ ile görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Karamehmetoğlu, ilçenin eski yerleşim yerleri olan Kale, Çukur ve Saray mahallelerinde altyapı çalışmalarının öncelikli olarak yapılması konusunda DİSKİ Genel Müdürlüğüyle mutabık kaldıklarını kaydederek, DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ ve beraberindekilerle Çermik’teki mahalleleri tek tek dolaştıklarını ve sorunu yerinde tespit ettiklerini söyledi.

Başkan Karamehmetoğlu, DİSKİ ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ve Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanında olan Çermik ve Çüngüş ilçelerine öncelik verildiğini kaydetti.

Karamehmetoğlu, 2017 yılı içerisinde Kale, Çukur ve Saray mahallelerinde su şebekelerinin tamamen değiştirileceğini ve vatandaşların sağlıklı bir şekilde içme suyuna kavuşacağını, bu iş için 15 milyon TL bütçe ayrıldığını belirtti.

Altyapının tamamlanmasıyla mahallelerde kilitli parke taşı döşemesine hemen başlayacaklarını dile getiren Karamehmetoğlu, artık kazılan yerlerin hemen yapılacağını ifade etti.

Karamehmetoğlu, DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ’ında Çermik’te yapılan fizibilite çalışmaları neticesinde ilçede acil olarak içme suyu şebekesi alt yapısının değişmesine dikkat çekti.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   79 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 2°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.61093.6254
Euro3.89463.9102
Saat