• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret159949
Üyelik Girişi
MİSYON & VİZYON
İHALE İLANLARI
Videolar
FAALİYET RAPORU
STRATEJİK PLAN
BASINDA BELEDİYEMİZ
Dünya üzerinde sadece Çermik İlçemizde yetişen bir bitki:
Takvim
ÇERMİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

BİZDEN HABERLER

Kardeş Belediyeden Çermik’e Greyder

Kardeş Belediyeden Çermik’e Greyder
Diyarbakır’ın Çermik Belediyesine kardeş olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Çermik Belediyesi hizmetinde kullanılmak üzere Greyder gönderdi

Hamdullah IŞIK

Geçen yıl Çermik Belediyesi ile kardeş olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İlçeye bağlı köy yollarının yapım ve onarımında kullanılmak üzere çok fonksiyonlu greyder gönderdi.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu greyderi teslim alırken, bu jestten dolayı Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür etti.

Karamehmetoğlu, şunları söyledi: “Her zaman yanımızda olan ve bizden desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında da Belediye Başkanlığımızca tertiplenen  “İftar Sohbetleri” programına birçok yazar ve akademisyeni göndererek programlarımıza renk katmış ve 1000 aileye dağıtılmak üzere gıda yardımında bulunmuştu. Her türlü desteğini Çermik Belediyesinden esirgemeyen Kahramanmaraş Belediyesi, bu defa son model, çok işlevli bir greyder göndererek İlçemizin hizmetine sundu. Bu desteklerinden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih Erkoç ve tüm çalışanlarına canı gönülden teşekkür eder sonsuz muhabbetlerimi sunuyorum.” 

ÇERMİK BELEDİYESİ YENİ İŞ MAKİNASI SATIN ALDI

Diyarbakır’ın Çermik Belediye Başkanlığı tarafından, Devlet Malzeme Ofisi (DMO)‘den 259 bin 232 liraya 2016 Model JCB marka 4CX SM model iş makinası satın alındı.

Çermik Belediyesi Yeni İş Makinası Satın Aldı

19 Ekim 2016 Çarşamba 06:03

Hamdullah IŞIK

Önceki hafta vefat eden Çermik Belediye Başkanı yerine Belediye Meclis Üyeleri arasından Belediye Başkanı olarak seçilen Şehmus Karamehmetoğlu, eski Başkanın yarıda bıraktığı hizmetleri aynen sürdüreceğini belirterek, şu açıklamalarda bulundu; “Önceki hafta değerli bir büyüğümüz olan Belediye Başkanımız Mehmet Akdağ’ı kaybettik. Allah rahmet etsin. Çermik için büyük emekler sarf etti. Ben de onun izinden gitmeye çalışacağım. 6360 sayılı büyükşehir yasası ile birlikte mahalle statüsüne geçen İlçemize bağlı 81 köy ve yaklaşık 50 mezraya hizmet götürmek zorundayız. Tarihi kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli turizm potansiyeline sahip olan İlçemiz için elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Termal Kaplıcalarımıza her yıl yüz binlerce ziyaretçi gelmektedir. Bu nedenle ilçemiz gün geçtikçe modern yapılaşmaya doğru gitmektedir. Bunun için de zengin bir araç parkına ve yeni iş makinalarına ihtiyaç duymaktayız. Akrabam olan önceki Belediye Başkanımız rahmetli Mehmet Akdağ, 13 yıla yakındır Çermik İlçemize önemli hizmetlerde bulundu. İnşallah ben de onun yarıda bıraktığı hizmetleri tamamlayarak yeni projelerimizle İlçemizi layık olduğu yere taşımaya çalışacağım.”

Çermik belediyesine iş makinası alındı! 
Çermik belediyesine iş makinası alındı!

Hamdullah IŞIK

Çermik Belediyesi, araç parkına bir iş makinası daha ekledi. 259 bin liraya alınan iş makinasıyla ilgili olarak Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, "Çermik'in modern bir ilçe statüsüne kavuşması için tüm imkanları seferber edeceklerini" söyledi.

Önceki hafta hakkın rahmetine mavuşan Çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ'ın boşalan koltuğuna seçilen Belediye Meclis Üyesi Şeyhmus Karamehmetoğlu, hizmet alanında işe hızlı başladı. Karamehmetoğlu, belediyenin araç parkını genişletme yönünde 259 bin liraya, iş makinası satın aldı.

Devlet malzeme ofisinden 259 bin 232 liraya satın alınan JCB Marka 4 CX SM model iş makinasıyla ilgili açıklama yapan Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, eski Başkanın yarıda bıraktığı hizmetleri aynen sürdüreceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu;

ÇERMİK'İN MODERNLEŞMESİ İÇİN

“Önceki hafta değerli bir büyüğümüz olan Belediye Başkanımız Mehmet Akdağ’ı kaybettik. Allah rahmet etsin. Çermik için büyük emekler sarf etti. Ben de onun izinden gitmeye çalışacağım. 6360 sayılı büyükşehir yasası ile birlikte mahalle statüsüne geçen İlçemize bağlı 81 köy ve yaklaşık 50 mezraya hizmet götürmek zorundayız. Tarihi kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli turizm potansiyeline sahip olan İlçemiz için elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Termal Kaplıcalarımıza her yıl yüz binlerce ziyaretçi gelmektedir. Bu nedenle ilçemiz gün geçtikçe modern yapılaşmaya doğru gitmektedir. Bunun için de zengin bir araç parkına ve yeni iş makinalarına ihtiyaç duymaktayız. Akrabam olan önceki Belediye Başkanımız rahmetli Mehmet Akdağ, 13 yıla yakındır Çermik İlçemize önemli hizmetlerde bulundu. İnşallah ben de onun yarıda bıraktığı hizmetleri tamamlayarak yeni projelerimizle İlçemizi layık olduğu yere taşımaya çalışacağım.”

BAŞKANIN MESAJI
NÖBETÇI ECZANE
Anket
Çermik'in Öncelikli Sorunu Nedir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 30° 14°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.49753.5116
Euro3.90723.9229
Saat