24 Şubat 2020 - 04:09
Başkan Şehmus KARAMEHMETOĞLU
 • ÖZGEÇMİŞİM 

  1959 yılında Çermik İlçesi Baykal Mahallesinde doğdum. İlk ve Ortaöğretimimi Çermikte tamamladım. 1979-80 celp döneminde askerlik görevimi Ankara Etimesgut Kara Kuvvetleri Komutanlığında ifa ettim. Askerlik dönüşümde Çermik İlçe merkezine yerleşerek ticaretle uğraşmaya başladım fakat Ailemizin önemli geçim kaynağı olan çiftçilikten de araziden de vazgeçmedim. 

   SİYASİ HAYATIM 

  Bir yandan ticari işlerle uğraşırken diğer yandan Ailemizden gelen Demokrat Parti sevdasını sürdürerek, 1997 yılında Doğruyol Partisi (DYP) Çermik İlçe Başkanlığına atandım. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerinde, DYP’den İl Genel Meclis Üyesi seçildim. Seçimden sonra tekrar DYP İlçe Başkanlığı görevime devam ettim. 2007 yılında DYP’nin takip ettiği misyon olan Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanlığına getirildim.  2009 yılındaki yerel seçimlerde Demokrat Partiden İl Genel Meclis Üyeliğine seçildim.

  12 Eylül 2010 yılındaki kısmi anayasa değişikliği referandumunda AK Partiye destek verdim. İlçemizdeki tüm köy ve mahallelerde gerekli çalışmaları yaparak EVET oyunun artması için azami gayretler sarf ederek önemli bir sonuç aldık. 2011 yılında Demokrat Parti Çermik İlçe teşkilatım ile birlikte AK Partiye katıldım. Dönemin Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Grup toplantısında AK Parti rozeti ile taltif edildim. 2014 yerel seçimlerinde AK Partiden Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçildim. 03 Temmuz 2014 tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından Çermik İlçe Başkanlığı görevine getirildim. 24 Kasım 2014 tarihinde yapılan AK Parti Çermik İlçe kongresinde tek liste halinde girdiğim seçimde tüm delegelerin oyunu alarak yeniden AK Parti İlçe Başkanı seçildim.


  SİYASİ GELENEĞİM 

  Siyasi hayatımız babamızdan gelen Demokrat Parti ve Menderes misyonundan gelmektedir. O yıllardan bugüne tüm aile olarak muhafazakâr partilere göstermiş olduğumuz destek ile ilçe genelinde bilinmekteyiz.

  Görevimiz süreci boyunca 10 Ağustos 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimi, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 yıllarında yapılan genel seçim sonuçlarında ilçemiz genelinde vatandaşlarımızın destekleri ve bizlerin azimli çalışması ile önemli sonuçlar aldık.

  02 Ekim 2016 tarihinde Çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ’ın vefat etmesi nedeniyle, meclis üyeleri arasında yapılan oylama ile 10 Ekim 2016 tarihinde Çermik Belediye Başkanlığına seçildim. 

  31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti’den tekrardan milletimizin destekleri ile Belediye Başkanlığına seçildim.

  Evli ve 10 çocuk babasıyım.