25 Haziran 2019 - 21:42
BELEDİYE BAŞKANI ŞEHMUS KARAMEHMETOĞLU'NUN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
  • Haber Tarihi: 29-11-2017

    Kandiller; manevi atmosferiyle daralan gönülleri, kararan kalpleri aydınlatan, inanç ve düşüncelerimizi berraklaştıran mübarek gecelerdir.Bu kutsal geceler, ferdi ve toplumsal hayatımızda iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimize çeki düzen vererek tazelenme ve yeisten kurtulma fırsatı sunmaktadır.Rebiülevvel ayının 12’nci gecesi olan bu kutlu gecede Sevgili Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid-i Nebi’yi idrak ediyoruz.Mevlid Kandili, Hz. Muhammed'in doğumunun ve O’nun insanlığa kurtuluş müjdesi olarak getirdiği mesajlarla kalplerimizin aydınlandığı nurlu bir gecedir.

        Sevgili peygamberimiz için Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, insanlara “bir şahit, bir müjdeci, bir uyarıcı” olarak gönderildiği bildirilmiştir.Peygamber efendimizin doğumu, şüphesiz insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah, O'nu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir.Mevlid-i Nebi, Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır.

    Bu duygularla; ilahi vahyin son tebliğcisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümünü ve bütün hemşehrilerimizin Mevlid Kandillerini kutluyorum.